9 Eylül  Kilyos
Start ve Finish alanı Kilyos futbol sahası. Harita için tıklayın. Yarışma numaraları sabah 09:00 da yarış alanında dağıtılacaktır. Yarışma 11:00 de başlar. Sabah 09:00 da numarasını almamış olanlar yarışa başlayamazlar. Dolayısı ile takımların en geç 09:00’da yarış alanında olmaları gerekmektedir.
Ulaşım: Kilyos’a ulaşım: Metro ile Hacıosman durağına geldikten sonra Kilyos’a gelen otobüs ve minibüs metro durağının önünden hareket etmektedir. Kullanılabilecek otobüsler 151 ve 152 numaralı otobüsler veya Kilyos minibüsleridir.
Kayıt ücreti:
24 Ağustos’a  kadar her takım için 200TL
26 Ağustos/6 Eylül  arası her takım için 250TL
Takım: SwimRun Challenge bir takım yarışmasıdır.
Erkek/erkek, kadın/kadın veya mix yarışılabilir. Güvenlik sebebi ile ferdi yarışmacı kabul edilmez.
İlk yarış için 50 takım sınırlaması vardır.
Etaplar: Sprint şeklinde koşacağımız ilk SwimRun Challenge 16k uzunluğunda olacaktır. Yüzme etaplarının tamamı yaklaşık 2k’dir. Koşu etapları ise yaklaşık 14k olacaktır.
Koşu %90 arazi (trail) olarak koşulacaktır. Koşu etabının %10’u ise coastal running yani kumluk çakıllık ve kayalık zemindedir.
Güvenlik: Yüzme etaplarının tamamı Karadeniz’de olacaktır. Birden fazla koylarda yüzülecek olup her yüzme giriş çıkışında hakem bulunacaktır. Ayrıca yine her yüzme etabında güvenlik için kanocular olacaktır.
Beslenme: Start alanında çeşitli ikramlar olacaktır. Yarışma sprint olduğundan parkur içinde sadece bir su istasyonumuz vardır.
Rota: Macera yarışlarında, koşu yarışlarında parkurlar kırmızı şeritlerle işaretlenmekte ve sonrasında bu plastik işaretler doğada unutulabilmekte ve dolayısı ile tabiat anamıza atık oluşturmaktadır.
SwimRun Challenge Türkiye olarak doğamızı koruma amaçlı yarışmamızda hiçbir işaret, plastik malzeme kullanmıyoruz. Sadece yüzme etaplarının başında bayraklarımız bulunacaktır. Bunun dışında rotamızda herhangi bir işaret olmayacaktır.
Peki sizler yolu nasıl bulacaksınız?
Teknolojinin ilerleyişi ile akıllı GPSli saatlere yüklenen rotalar ile yarışmak kolay hale gelmiştir. Biz de bu yarışta teknolojiyi kullanmayı ve yeşilci olmayı tercih ettik. Yarış rota linki yarışmadan 3 gün önce web sitemizde yayınlanacaktır. Kayıt olan her takım web sitemizdeki linki kendi bilgisayarına indirip sonra da saatlerine yükleyeceklerdir. Yarışmacılar yarış günü saatlerinde bulunan rota ile yarışacaklardır. (Su geçirmeyen telefon veya el GPS’i kullanılabilir.)
Ekipman: Her takım elemanı wetsuit giymek zorundadır. Tavsiyemiz shorty olarak bilinen kısa kollu ve bacakları dize kadar olan 2 veya 3 mm kalınlığında olanların kullanılmasıdır. Full wetsuit ile yarışmak da serbest olup yarışmacıları terleteceğinden önermemekteyiz.
Compresif çorap giymek serbest olup kullanımı tavsiye edilmektedir.
Yüzme etabından hemen sonra koşuya geçileceği için yüzerken ayakkabılar ile yüzmek zorunludur. Bunun yanısıra yüzerken bacak aranıza pull boy koymak ve el paleti ile yüzmek zorunludur.
Takım bireylerinin uzun yüzme etaplarında birbirlerinden kopmamaları için lastik bir kordon/ ip aracılığı ile birbirlerine bağlanmaları gerekmektedir ve zorunludur. Bu yüzden bu ekipman nasıl kullanılır buraya tıklayıp seyredebilirsiniz)
Yolunuzu bulabilmeniz için GPSli ve rota yükleyebileceğiniz bir saat olması her takım için zorunluluktur.