Türkiye’nin ilk SwimRun yarışması dün çok güzel bir havada gerçekleşti.27 takımın kayıt yaptırdığı yarışmaya sabah 20 takım geldi ve start aldı.

Expo alanında sponsorlar,katılmcılar ve yarışmacılarla birlikte rengarenk spor kokan bir atmosferde herkes heyecan içinde startı bekliyordu.

Yarışma Direktörü ARB’nin verdiği startla birlikte, Kilyos sahilinden Karadenizin 13 derecelik suyunda 40 yarışmacı heyecanla start aldı.

                      

18.4kmlik parkurda  toplam 1,5 k yüzme 16.9k lık koşu etaplarında takımlar kimi zaman üşüdü, kimi zaman sıcakladılar.Orman içlerinde koştular,zaman zaman çalı içlerinden ilerlediler.Kilyos ve Marmaracık mill parkının eşsiz doğasında yarışıp bir ilki başarmanın tadına vardılar.

              

   

Genel Klasmanda 

Fırat Dizman Mahmut Yavuz  2:34:24.576  ile Ülkemizin ilk SwimRun birincisi oldular

Duygun Yurteri / Berry Nae         2:43:01.716  ile ikinci

Serhan Tuncer / Cem Rozental  2:48:28.573  ile üçüncü oldular

Kadınlar Kategorisi

Sedef Karlıklı / Seyda Erkahraman 3:56:07.450 ile Ülkemizin ilk Kadınlar SwimRun birincisi oldular

Fulya Erkmen /  Ceren Angılı           4:04:37.856  ile ikinci oldular

Mix Kategori

Dilge Koçak / Kerem Topuz              2:53:20.900 ile Ülkemizin ilk Mix Kategori SwimRun birincisi oldular

Diğer detaylı sonuçlara Racetime Keeper sayfasından buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Sponorlarımız ORCA,Exuma,OrtoSpor,T Caps Turkiye,Lfe Fitnees TürkiyeAcıbadem Mobil,Log Pusher ,RedBull ve Sarıyer Beldyesinde sonsuz teşekkürler.Onlar olmadan Bu yarış çok zor olurdu.

Ayrıca SwimRun Exposunda vizyonerlik gösterip katılan; Bisiklet Cumhuriyeti,Hediyelik taşlar,On Running,Derin Lezzetler,GoodVibes,Ahşap Oyuncaklar,Nisa İstanbul, Axe,Rexona,Lipton ve Knorr çok çok teşekkür ediyoruz.Expo katılımcılarımız yarışmamıza hem renk hem çeit hemde zenginlik verdi.

Özel teşekkürümüz ise Tüm gönüllerini  koyarak SwimRun için çalışan Marmara Üniversitesi BESYO öğrencileri,Kaan Mumcu,Recep Ergül,Faruk Kar,Göksu/Atlas Bilal,Müstesna Erkahraman,Tolga Toker,Selim Şenok,Irmak Sipahioğlu,Adnan Özpağda’ya teşekkürler

17 Eylül Riva yarışmamızdan önce 5/8ve 10k lık bireysel katılımlı ve wetsuitsiz Klinik & Antrenman yarışlarımız için swimrunturkiye@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Foto ve videolar çok yakında sitemizde ve  Facebook hesabımız @swimrunturkey’de