17 Eylül Riva

Start ve Finish alanı daha sonra buradan duyurulacaktır

Yarışma numaraları sabah 10:00 da yarış alanında dağıtılacaktır. Yarışma 11:00 de başlar. Ancak sabah 10:00 da numarasını almamış olanlar yarışa başlayamazlar. Dolayısı ile takımların en geç 10:00’da yarış alanında olmaları gerek.

 

 

Ulaşım:

Daha sonra duyurulacaktır.

 

Kayıt ücreti:

17 Temmuz’a kadar her takım için 200TL

18 Temmuz /8 Eylül  arası her takım için 250TL

 

Takım: SwimRun Challenge takım yarışmasıdır.

Erkek/erkek, kadın/kadın veya mix yarışılabilir. Güvenlik sebebi ile ferdi yarışmacı kabul edilmez.

İlk yarış için 50 takım sınırlaması vardır.

 

Etaplar: Riva etabımızda sprint yarışması şeklinde gerçekleşecektir.

 

Güvenlik: Yüzme etaplarının tamamı Karadeniz’de olacak. Çeşitli koylarda yüzülecek ve her yüzme giriş çıkışında hakem olacak. Ayrıca yine her yüzme etabında güvenlik için kanocular olacaktır.

Beslenme: Start alanında çeşitli ikramlar olacaktır. Yarışma sprint olduğundan parkur içinde beslenme noktamız yoktur.

Rota: Macera yarışlarında, koşu yarışlarında parkurlar kırmızı şeritlerle işaretlenmekte ve sonrasında bu plastik işaretler doğada unutulabilmekte ve dolayısı ile tabiat anamıza atık oluşturmaktadır.

SwimRun Challenge Türkiye olarak doğamızı koruma amaçlı yarışmamızda hiçbir işaret, plastik malzeme kullanmıyoruz. Sadece yüzme etaplarının başında bayraklarımız olacak/olabilir. Bunun dışında rotamızda herhangi bir işaret olmayacak.

Peki sizler yolu nasıl bulacaksınız?

Teknolojinin ilerleyişi ile akıllı GPSli saatlere yüklenen rotalar ile yarışılabilmek çok kolaylaşmıştır. Bizde teknolojiyi kullanacağız. Kayıt olan her takım web sitemizdeki linki kendi bilgisayarlarına indirip sonra da saatlerine yükleyecekler. Yarış günü saatlerindeki bu rotaları izleyerek yarışacaklardır.

Ekipman: Her takım elemanı wetsuit giymek zorundadır. Tavsiyemiz shorty tabir edilen kısa kollu ve bacakları dize kadar olan 2 veya 3mm kalınlığındakilerdir. Full wetsuit ile yarışmak da serbest olup yarışmacıları terleteceğinden önermiyoruz.

Ayağınıza compresif çorap giymek serbesttir. Hatta tavsiye ediyoruz

Yüzerken ayağınızda ayakkabılar ile yüzmek zorundasınız. Zira yüzme biter bitmez koşuya devam edeceksiniz. Ancak yüzerken bacak aranızda pull boy koymak ve el paleti ile yüzmek serbesttir. Hatta zorunludur.

Takım bireylerinin uzun yüzme etaplarında birbirlerinden kopmamaları için lastik bir kordon/ ip aracılığı ile birbirlerine bağlanmaları gerekir. Ancak sprint versiyonda bunu sadece tavsiye ediyoruz. Daha sonra organize edeceğimiz uzun versiyonda birbirine bağlanıp yüzmek mecburidir. Kilyos ve Riva etaplarında mecburi değildir. (Yarış direktörü yarış sabahı hava şartlarına bağlı olarak iple bağlanmayı mecbur tutabilir. Bu yüzden bu ekipman nasıl kullanılır buraya tıklayıp seyredebilirsiniz)

Tabii ki yolunuzu bulabilmeniz için GPSli ve rota yükleyebileceğiniz bir saat olması her takımda için zorunluluktur.