21 Agustos 2022-Rohuneeme- Talinn Estonia

Start ve Finish alanı için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Kuralları okumanızı tavsiye ediyoruz

Yarışma numaraları sabah 10:00 da yarış alanında dağıtılacaktır. Yarışma 11:00 de başlar. Ancak sabah 10:00 da numarasını almamış olanlar yarışa başlayamazlar. Dolayısı ile takımların en geç 10:00’da yarış alanında olmaları gerek.

 

 

Kayıt ücreti:

1 Ağustos’a  kadar  her yarismaci için 20 Euro

1 Agustostan 21 Agustosa kadar 25 Euro

Yaris sabah 09:00-09:30 arası kayıt 30 Euro

Kayıt olmak için tıklayınız.

Kayit ucreti ödemeniz icin

AliRiza Bilal LHV bankası EE237700771004339433 açıklama kısmini ismini yazınız.

 

Takım: SwimRun Challenge takım ve ferdi bir yarışmadır.

Erkek/erkek, kadın/kadın veya mix yarışılabilir.

İlk yarış için 50 takım sınırlaması vardır.

Güvenlik: Yüzme etaplarının tamamı deniz’de olacak. Denizde seakaykcilar ve bir motorbot güvenliği saglayacaktır.Takim olarak katılanlar birbirlenie bağlanmak zorundadır.

Beslenme: Start alanında çeşitli ikramlar olacaktır. Yarışma sprint olduğundan parkur içinde sadece 1 noktada su noktası vardır.

Rota: Macera yarışlarında, koşu yarışlarında parkurlar kırmızı şeritlerle işaretlenmekte ve sonrasında bu plastik işaretler doğada unutulabilmekte ve dolayısı ile  doğaya atık oluşturmaktadır.

Doğamızı koruma amaçlı yarışmamızda hiçbir işaret, plastik malzeme kullanmıyoruz. Sadece yüzme etaplarının başında bayraklarımız olacak/olabilir. Bunun dışında rotamızda herhangi bir işaret olmayacak.

Peki sizler yolu nasıl bulacaksınız?

Akıllı GPSli saatlere yüklenen rotalar ile yarışmak çok kolaylaşmıştır. Bizde teknolojiyi kullanacağız. Kayıt olan her takım web sitemizdeki linki kendi bilgisayarlarına indirip sonra da saatlerine yükleyecekler. Yarış günü saatlerindeki bu rotaları izleyerek yarışacaklardır. Ayrıca buraya tıklayarak yarismanin haritasını indirip basili olarak kullanabilirsiniz.

Ekipman: Her takım elemanı wetsuit giymek zorundadır.

Ayağınıza compresif çorap giymek serbesttir.

Yüzerken ayağınızda ayakkabılar ile yüzmek zorundasınız. Yüzme biter bitmez koşuya devam edeceksiniz. Ancak yüzerken bacak aranızda pull boy koymak ve el paleti ile yüzmek zorunludur.

Takım bireylerinin uzun yüzme etaplarında birbirlerinden kopmamaları için lastik bir kordon/ ip aracılığı ile birbirlerine bağlanmaları gerekmektedir. Ekip içinde yüzerken çekme kordonu / lastiği kullanmak mecburidir. Bu yüzden bu ekipman nasıl kullanılır buraya tıklayıp seyredebilirsiniz)

Tabii ki yolunuzu bulabilmeniz için GPSli ve rota yükleyebileceğiniz bir saat olması her takım için zorunluluktur.